جراید

ساز دل، آواز دل؛ تور کنسرت متبسم با علیشاپور

حمید متبسم، آهنگساز و نوازنده برجسته تار و سه‌تار به همراه آواز حسین علیشاپور و سازهای کوبه‌ای بهنام معصومی تور کنسرتی را در چند شهر ایران برگزار خواهند کرد. حسین علیشاپور ضمن اعلام این خبر به همشهری آنلاین گفت که این کنسرت‌ها در فضایی متفاوت با کنسرت‌های متعارف برگزار می‌شود و تکیه اصلی آن بر سنت‌های موسیقایی و آوازی است و به همین دلیل با کمترین تعداد(دو نوازنده و یک خواننده) در پی معرفی ظرفیت‌های موسیقی ایرانی هستیم که البته آقای متبسم نیز در تکنوازی و بداهه‌نوازی تجربه‌های بسیار زیادی دارند که قطعا اجرایی متفاوت را پیش روی مخاطبان قرار خواهیم داد.
 

برگزاری کنسرت «شب ساز و آواز» در تالار رودکی

کنسرت «شب ساز و آواز» به سرپرستی «افشین معصومی» ۲۸ و۲۹ اردیبهشت در تالار رودکی اجرا می شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی بنیاد رودکی، طبق برنامه ریزی های انجام گرفته روز سه شنبه ۲۸ اردیبهشت پوریا اخواص با هنرمندی محمد آدینه محمدی نوازنده تار و محمدرضا شرایلی نوازنده تمبک قطعاتی را در قالب ساز و آواز بداهه اجرا می کنند.


 

آلبوم «چی چکا» با صدای ناصر منتظری

آلبوم موسیقی «چی چکا» به عنوان تازه‌ترین آلبوم موسیقایی «ناصر منتظری» - نوازنده و خواننده‌ی جنوبی- توسط موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» منتشر می شود.

«چی‌چکا» عنوان دومین اثر موسیقایی ناصر منتظری نوازنده و خواننده جنوبی کشورمان برگرفته از اشعار ابراهیم منصفی ترانه سرای فقید جنوب کشورمان است که در آن به مفاهیمی چون زندگی مانند عشق، تنهایی و مرگ پرداخته شده است.

 


 

«ضربانگ» آلبوم «نای کوبان» را منتشر کرد

آلبوم موسیقی «نای کوبان» تازه ترین اثر صوتی گروه «ضربانگ» همزمان با برگزاری تور کنسرت های اروپایی آنها توسط موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» به تهیه کنندگی افشین معصومی روانه بازار موسیقی شد.